Zima je tady a s ní spousta lidí řeší, jak si rychle a relativně levně přitopit například v garáži, na chatě nebo třeba v částech domu, které nejsou až tak dokonale vytápěny. Tento problém se dá snadno vyřešit přenosnými tepelnými zdroji, které jsou efektivní a navíc cenově dostupné.

Teplovzdušné ventilátory

Pokud se chcete zahřát, můžete vybírat mezi několika typy topítek. Mezi základní patří teplovzdušné ventilátory, jejichž výhodou je skladnost a nízká cena, která začíná pod třísetkorunovou hranicí. Zpravidla se tento typ topení hodí především do menší místnosti a jeho předností je, že vás zahřeje velmi rychle.

DOMO DO7323F

Tepelné konvertory

Další variantou jsou tepelné konvertory, které mají vyšší příkon a poradí si tak i s větší místností. Hlavní výhodou je zde poměr cena/výkon, kdy základní modely začínají pod hranicí šesti set korun a poskytnou účinné řešení pro přechodné vytápění.

Sencor SCF 2003

Halogenové ohřívače

Je-li vaší prioritou bezhlučný provoz, pak sáhněte po některém z halogenových ohřívačů. Ty fungují na principu nažhavení trubic, díky kterým je teplo přenášeno. Většina těchto ohřívačů má otočnou konstrukci, díky čemuž teplo vyzařuje do všech směrů místnosti. Postrádají ale ventilátor, takže se teplo pomaleji šíří.

Olejové radiátory

Druhou bezhlučnou variantou jsou olejové radiátory, které se těší velké oblíbenosti především díky praktické konstrukci, kdy vzhledově připomínají klasické radiátory. Jsou naplněny olejovou náplní, která je zahřívána topným tělesem, kdy samotné zahřívání je regulováno termostatem. Olejová náplň má výhodu v tom, že teplo udrží a následně vyzařuje i delší dobu poté, co topení vypnete. Základní olejový radiátor pořídíte v ceně okolo tisícikoruny.

CONCEPT RO-3211 - olejový radiátor

Keramická topidla

Mezi další varianty patří keramická topidla, která vynikají efektivnějším ohřevem a nižší spotřebou energie. Zařízení funguje na principu nahřívání keramických článků, které jsou schopny akumulovat teplo déle než například uvedené olejové radiátory. Nejlevnější malá keramická topidla pořídíte v ceně okolo osmi set korun, výkonnější a rozměrnější modely mohou atakovat i dvoutisícovou hranici.

Sencor SFH 9014

Z široké nabídky radiátorů, konvertorů a ohřívačů si můžete vybrat zde >>>.