Venku se ochlazuje a spousta lidí řeší, jak si rychle a relativně levně přitopit například v garáži, na chatě nebo třeba v částech domu, které nejsou až tak dokonale vytápěny. Tento problém se dá snadno vyřešit přenosnými tepelnými zdroji, které jsou efektivní a navíc cenově dostupné.

Teplovzdušné ventilátory

Pokud se chcete zahřát, můžete vybírat mezi několika typy topítek. Mezi základní patří teplovzdušné ventilátory, jejichž výhodou je skladnost a nízká cena, která začíná pod třísetkorunovou hranicí. Zpravidla se tento typ topení hodí především do menší místnosti a jeho předností je, že vás zahřeje velmi rychle. Potěší také kompaktní rozměry a skvělá skladnost.

DOMO DO7323F

Tepelné konvertory

Další variantou jsou tepelné konvertory, které mají vyšší příkon a poradí si tak i s větší místností. Hlavní výhodou je zde poměr cena/výkon, kdy základní modely začínají pod hranicí šesti set korun a poskytnou účinné řešení pro přechodné vytápění. Díky vestavěnému ventilátoru umí vzduch rozfoukat po celé místnosti, což urychlí vytápění.

Sencor SCF 2003

Olejové radiátory

Druhou bezhlučnou variantou jsou olejové radiátory, které se těší velké oblíbenosti především díky praktické konstrukci, kdy vzhledově připomínají klasické radiátory. Jsou naplněny olejovou náplní, která je zahřívána topným tělesem, kdy samotné zahřívání je regulováno termostatem. Olejová náplň má výhodu v tom, že teplo udrží a následně vyzařuje i delší dobu poté, co topení vypnete. Základní olejový radiátor pořídíte v ceně okolo tisícikoruny.

CONCEPT RO-3211 - olejový radiátor

Kombinovaná topení

Existují také varianty topítek, které mimo vytápění zvládnou také foukat studený vzduch. Takový přístroj je pak univerzálním řešením, které se uplatní jak v chladné zimě, tak i v horkém létě a za jednu cenu získáte spotřebič „dva v jednom“.

Jak správně zvolit výkon topítka?

Obecně platí, že na vytopení 1 m³ prostoru potřebujete výkon 50 W. Stačí si tedy vynásobit plochu místnosti s výškou stropu. Tento údaj následně vynásobíte číslem 50 a získáte ideální výkon pro vytopení konkrétní místnosti.
Jako příklad můžeme uvést radiátor o výkonu 2.500 W, který stačí na 50 m³. Při výšce místnosti 2,5 m vytopí tedy plochu 5 x 4 m.

 

Z nabídky radiátorů, konvertorů a ohřívačů si můžete vybrat zde >>>