Otestovali jsme pro vás nový model bezdrátových BlueTooth sluchátek od značky Niceboy, který nese označení HIVE 3 Prodigy. Hned napoprvé jsem si vybavil legendární hudební formaci, se kterou tento model sdílí název.

Konstrukce sluchátek

Niceboy HIVE 3 Prodigy jsou náhlavní bezdrátová sluchátka. Jejich tělo je vyrobeno z plastu, který si na nic nehraje. Je to zkrátka plast se všemi svými klady i zápory. Pozitivní je nízká hmotnost, které díky tomuto řešení bylo dosaženo. Negativem naopak může být pocit „křehkosti“ a menší přítlak na uši.

Co se však týče komfortu, sluchátka na hlavě ani po několika hodinách používání nepůsobí nepříjemným dojmem. Přispívá k tomu také polstrování na horním mostu. Velikost náušníků je tak akorát, rozsah nastavení „velikosti“ sluchátek na konkrétní hlavu je velmi široký. Milý bonus je pak skládací konstrukce, díky které sluchátka ve složeném stavu snadno vejdou kdekoli.

Výbava a konektivita

Velice oceňuji skutečnost, že sluchátka HIVE 3 Prodigy mají konektivitu, kterou zákazník v roce 2020 očekává. Nechybí zde tedy USB C a BlueTooth ve verzi 5.0. Mile mě překvapila i výdrž na jedno nabití. Výrobce uvádí až 32 hodin, v reálném provozu při vyšší hlasitosti jsem se dostal na 20 hodin přehrávání na jedno nabití. To není vůbec špatný výsledek. Pro případ, že by se náhodou vybila baterka, nechybí v balení kabel pro propojení sluchátek prostřednictvím 3.5 mm Jack.

Na pravé straně sluchátek najdeme mimo již zmíněného USB C konektoru také tři ovládací tlačítka a signalizační LED diodu. Samotná tlačítka jsem používal jen sporadicky, nepřišly mi příliš pohodlné. Pokud ale potřebujete regulovat hlasitost, případně přepínat skladby přímo na sluchátkách, tato možnost tady samozřejmě je.

A co zvuk?

Co se týče zvuku, mám vcelku vysoké nároky. Možná právě proto je pro mě většina „noname“ sluchátek nepoužitelná. Po pravdě řečeno, od těchto levných sluchátek jsem nečekal žádné velké výkony. Po zapnutí ale přišlo překvapení. HIVE 3 Prodigy slušně zvládají basovou složku, středy nejsou zastřené a vysoké tóny sice nejsou křišťálově čisté, ale to v této kategorii ani nelze očekávat. Zvuk je ale srozumitelný, vyvážený, a byť sluchátka umí hutné basy, nepůsobí celkový výstup nežádoucím „přebasovaným“ dojmem. Je to zkrátka „tak akorát“.

Celkově vzato jsou tato sluchátka vhodná především na poslech moderní elektronické hudby, rapu a popových skladeb. V náročnějších rockových a metalových skladbách zanikaly některé nástroje, ale s tím se u modelu za 1.290 Kč zkrátka musí počítat a v této cenové hladině neznám jediný BlueTooth model, který by to zvládnul lépe, ba naopak.

Koupit či nekoupit?

Když si to shrneme: Za své peníze dostanete aktuální konektivitu, lehkou a průměrně kvalitní, avšak velmi pohodlnou, konstrukci. Potěší velice dlouhá výdrž baterie na jedno nabití. Kdyby i tak náhodou baterii došla šťáva, můžete sluchátka snadno propojit s přehrávačem pomocí přibaleného kabelu s 3.5 mm Jackem. V moderních hudebních žánrech vynikne zvuk, který si především pak mladší uživatelé, na které značka Niceboy primárně cílí, zamilují. Rize praktická je pak skládací konstrukce, díky které můžete sluchátka pohodlně přenášet. To vše za 1.290 Kč. Osobně mohu sluchátka za tuto cenu doporučit, sám jsem je s radostí používal a dělaly mi skvělého parťáka na dlouhých večerních procházkách.

Něco málo o značce

První produkty značky Niceboy byly na evropský trh uvedeny v roce 2016. Původně se specializovali na outdoorové akční kamery a autokamery. Tento sortiment o rok později doplnily produkty z kategorie přenosných reproduktorů, bezdrátových sluchátek a fitness náramků. V letech 2020 – 2021 se Niceboy stal oficiálním partnerem české reprezentace.

Zobrazit sluchátka Niceboy HIVE 3 Prodigy >>