Na trhu je nepřeberné množství chytrých hodinek a náramků. Uživatele si je oblíbili pro svou praktičnost a v neposlední řadě také průběžně klesajícím cenám. Velkou slabinu ale dosud představovala výdrž baterie. Tento neduh se rozhodl vyřešit výrobce Huawei, který uvedl na trh model Huawei Watch GT.

Tyto chytré hodinky můžete koupit ve dvou variantách: Sport a Classic. Rozdíly jsou pouze estetické, kdy sport je vybaven černým silikonovým řemínkem a tělo je celé černé, zatímco verze Classic je elegantnější díky hnědému koženému řemínku a chromovanému pouzdru. Co se týče techniky, je vše totožné. Nás zaujala hodnotněji působící model Huawei Watch GT Classic, kterou si po 14 dnech používání zhodnotíme.

Dosud Huawei vyráběl chytré hodinky s operačním systémem Android wear, což přináší možnosti v podobě instalace nových aplikací a značné personalizace vzhledu uživatelského prostředí. Model GT je však vybaven vlastním operačním systémem Lite OS, který je poněkud „osekaný“. Zapomeňte na instalaci aplikací a nových ciferníků (defaultně máte výběr z předinstalovaných 11 variant), musíte se spokojit pouze s tím, co je v hodinkách od výroby. Odpověď na to, proč se výrobce rozhodl pro tuto variantu, je na snaze. Jde zde o prodloužení výdrže baterie. Nutno říci, že to se povedlo. Hodinky s neustále zapnutým snímačem tepové frekvence a stálou BlueTooth synchronizací vydrží zhruba 14 dní na jedno nabití, což je i díky baterii o kapacitě 420 mAh parádní hodnota. Samotné nabíjení „z nuly na sto“ trvá jednu hodinu. Tato vlastnost razantně mění způsob použití a odpadá plánování nabíjení např. v půlce pracovního dne.

Přejděme ale k technické výbavě. Hodinky jsou vybaveny 1.39“ rozměrným AMOLED displejem s velmi jemným rozlišením 454×454 bodů, na který je radost pohledět. Nechybí velmi přesný snímač tepové frekvence, senzor okolního světla, který funguje výborně a přizpůsobuje automaticky jas displeje, BlueTooth 4.1 a vestavěná GPS. Pro aktivně založené uživatele bude jistě důležitým parametrem voděodolnosti do 5 ATM.

Huawei Watch GT s komunikují s chytrým telefonem prostřednictvím aplikace Huawei Zdraví, která je velmi přehledná a zobrazuje přehledné grafy o pohybových aktivitách, spánku, tepové frekvenci atd. Zároveň se zde dá nastavit budík, aplikace, ze kterých se Vám zobrazí na hodinkách notifikace a další užitečné funkce.

Sečteno a podtrženo, pokud od hodinek čekáte dlouhou výdrž na jedno nabití, hezký design, přesný monitoring tepu, spánku a sportovních aktivit, notifikace na příchozí zprávy, hovory a události a nevadí vám, že nebudete moci stahovat a instalovat další aplikace, můžeme Huawei Watch GT rozhodně doporučit. Za 14 dní používání fungovalo vše na výbornou, měření kroků byl přesné, notifikace chodily bez problémů, velmi překvapivé byly výsledky monitoringu spánku. Baterii bylo potřeba nabít až poslední den. V dané cenové relaci je tato novinka hlavně díky výdrže baterie skutečně zajímavou volbou.

Hodinky Huawei Watch GT ve variantě Classic koupíte zde.

Hodinky Huawei Watch GT ve variantě Sportkoupíte zde.