Mikrovlnnou troubu má dnes doma snad každý. Díky své nízké pořizovací ceně a funkcí dokonalého ohřívače potravin se stala nedílnou součástí vybavení kuchyně. V následujících řádcích vám prozradíme tipy, které jste možná nevěděli.

1/ snadnější loupání

Oloupat třeba takové rajče, pokud není přezrálé, je vcelku obtížné. Pokud ho na 30 sekund vložíte do mikrovlnné trouby a následně necháte dvě minuty odležet, loupání půjde najednou téměř samo.

2/ každá kapka se počítá

Pokud chcete vymačkat z citronu nebo limety více šťávy, vložte je na 10 – 20 sekund do mikrovlnné trouby. Pak nezůstane ani kapka obsahu na zmar.

3/ porcování kukuřice

Nebaví vás obírat jednotlivá zrnka z kukuřičného klasu? Vložte jej na 30 sekund do mikrovlnky. Kukuřice pak začne odpadávat sama.

4/ luštěniny rychleji

Příprava fazolí, čočky nebo třeba hrachu je časově náročná. Musíte totiž nechat luštěninu „odmočit“ a až následně vařit. Když si tento proces chcete urychlit, ponořte luštěniny do vody s troškou jedlé sody. Časovač nastavte na 10 minut. Pak stačí jen nechat vychladnout a můžete se rovnou pustit do vaření.

5/ míchaná vajíčka z mikrovlnky?

Ano, stačí vajíčka rozmíchat se solí, pepřem a dalšími surovinami dle chuti a vložit v misce do mikrovlnné trouby. Za tři minuty máte hotovo.

6/ jak na ztvrdlý med?

Pokud vám zkrystalizoval med, stačí sklenici bez víčka vložit na 2 minuty do mikrovlnky – pozor, nastavte nejnižší možný výkon. Med zvláční a jde ho snadno nabírat.

7/ pro voňavé koření

Pokud se vám zdá koření již vyčichlé, vložte jej na 15 sekund do mikrovlnky na nejnižší výkon. Dojde k jeho oživení a navrácení přirozené vůně.

8/ rozpuštění másla

Určité recepty si vyžadují rozpuštěné máslo. Než jej tavit v hrnci, je lepší variantou vložit požadované množství na minutu do mikrovlnky. Nespálí se a můžete s ním jednoduše pracovat. Nezapomeňte ho vybalit z obalu.

9/ práce s cibulí bez slz

Také vás obtěžuje vlastnost cibule, kdy při krájení slzí oči? Odřežte její spodní a horní část a na 30 sekund ji vložte do mikrovlnky. Chuťové vlastnosti se nezmění a při práci s ní nebudete slzet.

10/ snadné čištění mikrovlnky

Nechce se vám složitě drhnout interiér mikrovlnné trouby, které není vybavena programem pro čištění? Stačí do ní vložit mísu s horkou vodou a octem. Časovač nastavte v rozmezí 30 – 60 sekund podle stupně znečištění trouby. Následně stačí setřít nečistoty papírovým ubrouskem.

Vyberte si novou mikrovlnnou troubu za naší nabídky >>