Máte rádi takové ty vychytávky, které moc nestojí, ale jsou až nebezpečně praktické? Pak vás bude zajímat mini rotoped Technaxx LifeMaxx LX-023, který jsme otestovali.

Komu je určen?

Pohyb a aktivní životní styl patří v současnosti k trendům. Během lockdownu se nějaký ten cvičební nástroj objevil v téměř každé druhé domácnosti. Ti, co mají prostorný dům, mají výběr cvičebního vybavení o mnoho snadnější, než ti, kteří počítají v panelákovém bytě každý čtvereční metr. Právě na posledně zmíněnou skupinu cílí mini rotoped Technaxx. A když říkám mini, myslím skutečně mini. Zařízení totiž po rozložení měří 49 x 33 x 36 cm a váží pouhých 2.5 Kg.

Mini rotoped ve složeném stavu.

Jak to funguje?

Po vybalení z krabice přístroj jednoduše rozložíte do provozního stavu. Otočným regulátorem na horní části si nastavíte požadovaný odpor. Pak už stačí jen posadit se na gauč či kancelářskou židli, vložit nohy do šlapek a začít s pohybem. Rotoped je vybaven automatickým počítadlem s digitálním displejem, který zobrazí nejen část tréninku, ale i otáčky za minutu a počet spálených kalorií.

Po cvičení můžete po odjištění jediného táhla přístroj složit do ještě kompaktnějšího skladovacího rozměru. Vejde se pak bez obtíží třeba do úložného prostoru pod sedačkou, do komory nebo i pod nízký stolek.

Dobře čitelný displej s údaji o cvičení.

Jak se na něm cvičí?

Po prvním rozložení mi chvíli trvalo, než jsem si nastavil vhodný odpor. Jakmile se podařilo, hledal jsem ideální polohu. Upravil jsem si výšku židle a sklon opěradla. Mile mě překvapila dobrá protiskluzová ochrana. Obával jsem se totiž, že se rotoped během cvičení bude nechtěně pohybovat. To se naštěstí nedělo ani na naleštěné plovoucí podlaze. Třmeny na šlapkách jsou dostatečně široké a brání nechtěnému vyklouznutí nohy. Pro pohodlnější cvičení rozhodně doporučuji použití sportovní obuvi – je to mnohem příjemnější, než na boso.

Mimo posilování nohou je možno využít mini rotoped pro trénink rukou. V tomto případě přístroj položíte na stůl, nebo jakoukoli vyvýšenou plochu. Usadíte se k němu, případně se postavíte, rukami chytíte šlapadla a začnete točit. Jde o zajímavé doplňkové využití, osobně ale preferuji použití pro trénink nohou.

Mini rotoped v provozním stavu.

Vyplatí se koupě?

Mini rotoped Techmaxx aktuálně stojí 1.199 Kč. Za tuto cenu dostanete slušně zpracovaný přístroj, který je perfektně skladný a dobře slouží účelu, pro který byl vyroben. Ocení ho především ti, co nemají v domácnosti přebytek prostoru. Může jít také o skvělého pomocníka pro starší a nemocné lidi, kteří nemají možnost pohybu ve venkovních prostorech. Mini rotoped se efektivně postará o to, aby i navzdory svému hendikepu mohli udržet končetiny v pohybu a zabránit tak ochabení svalové hmoty.

Abych to tedy shrnul: poměr cena/výkon/užitná hodnota je v tomto případě vynikající a koupi Technaxx Lifenaxx LX-023 mohu rozhodně doporučit.

Zobrazit rotoped >>