O možnostech vylepšení zvuku u televize jsme si již v článku na našem blogu psali. Jednou ze zmiňovaných variant bylo použití soundbaru, což představuje často nejdostupnější a zároveň nejsnadnější řešení. Nyní se k nám na recenzi dostal slušně vybavený soundbar Technaxx TX-139. Přesvědčil nás o svých kvalitách?

Když se vám zvuk televize nezamlouvá

Základní funkcí soundbaru je propojení s TV a z toho plynoucí vylepšení zvuku. Už z fyzikálního hlediska je zřejmé, že reproduktory, které jsou napasovány v omezeném prostoru tenkého těla televize, neodvedou po akustické stránce ten nejlepší výsledek. V podstatě jakýkoli soundbar přináší znatelné vylepšení zvuku. Nejinak je tomu u TX-139, který i když nedisponuje subwooferem, odvede slušnou práci. Nečekejte sice mohutné basy, ale na hezky vykreslené středy a zřetelné výšky se můžete spolehnout. I výsledná maximální hlasitost je více než adekvátní díky hudebnímu výkonu 40 W. Při konstrukci byly použity čtyři samostatné 10 W reproduktory, které hezky zapadly do podlouhlého lesklého černého těla se světlou textilní krycí mřížkou.

Když už jsme u toho propojování, je na místě zmínit konektivitu. Technaxx TX-139 je vybaven optickým vstupem, HDMI, BlueTooth, vstupem AUX a portem USB. V podstatě nechybí nic, co by zde mělo být.

Něco navíc

Mimo funkce propojení s TV nabídne Technaxx také vestavěné rádio, které umožní příjem vašich oblíbených rádiových stanic. Nechybí ani podpora DAB+, což je mezi soundbary vcelku ojedinělá možnost. Po připojení domovní antény byl příjem velice čistý a bezproblémový.

Kdo by chtěl poslouchat svou vlastní hudbu, může do soundbaru vložit svůj USB flash disk s hudbou ve formátu MP3. Opět mohu pochválit rychlost načítání i kvalitu reprodukce.

V neposlední řadě, pokud máte ve svém mobilu aplikace Spotify, Tidal, YouTube a podobné, případně zásobu hudby přímo na úložišti, můžete se soundbarem snadno bezdrátově propojit prostřednictvím technologie BlueTooth a přehrávat tak své oblíbené skladby.

Samozřejmostí je pak přiložený dálkový ovladač, který je přehledný, má slušný dosah a dobře padne do ruky. Soundbar je vybaven displejem s modrým podsvícením. Ten mimo zobrazování provozních informací můžete využít i k nastavení budíku. Ano, i touto funkcí Technaxx disponuje.

Pomyslnou „třešničkou na dortu“ je pak zabudovaný LED pásek v zadní části. Barvu osvětlení můžete rovněž nastavit. Musím říci, že tato vychytávka působí za tmy velice efektně.

Vyplatí se koupě?

Při volbě vhodného soundbaru je dobré si říci, jaké od produktu máte očekávání. Pokud očekáváte hutné basy, rozhodně sáhněte po soundbaru s externím subwooferem. Pokud jste naopak omezeni prostorem, rozpočtem nebo zkrátka nejste fanoušky silné basové složky, je řešení samostatného soundbaru právě pro vás. Technaxx TX-139  v současnosti pořídíte za necelých 2.200 Kč. Za tuto cenu získáte hezky vypadající soundbar se slušným zvukem a mnoha doplňkovými funkcemi. Bonusem je vestavěný LED pásek a především příjem digitálního rádiového vysílání DAB+. Poměr cena/výkon je tak v tomto případě ve vzácné rovnováze a koupi tohoto modelu můžeme doporučit.

Zobrazit soundbar na našem e-shopu >>