Patříte mezi ty, kteří si kvůli svému oblíbenému filmu nebo seriálu organizují plány tak, aby byli v čas vysílání připraveni na gauči, nebo si své nej pořady nahráváte? A slyšeli jste o on-line streamingových službách?

Filmy a seriály jako na dlani

Streamingové služby jsou u nás relativně novou záležitostí. Postupně si však díky dostupným cenám a široké nabídce získávají řadu příznivců. Jak to vlastně funguje? Za drobný měsíční poplatek získáte přístup do „knihovny“ filmů, seriálů a dokumentů, ke které se připojujete prostřednictvím internetového připojení, své televize, chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Jednoduše si vyberete, co z nabídky chcete sledovat a můžete si nerušeně bez reklam a dalších obtěžujících sdělení vychutnat svůj oblíbený obsah.

Navíc existují i služby, které nabízejí sledování archivu všech odvysílaných pořadů z klasické televize s tím, že je můžete sledovat kdykoli, dle potřeby je pozastavit a opět platí, že vás neobtěžují reklamy. To vše navíc ve vysokém rozlišení. Vše funguje bez čekání, bez nutnosti stahování ani zbytečných prodlev, zkrátka jen vyberete pořad, zmáčknete „play“ a ihned koukáte.

Výsledek obrázku pro smart tv

Které služby můžeme doporučit

V souvislosti s on-line streamingovými službami se u nás nejvíce hovoří o Netflixu, který bývá často přímo integrován i do televizoru, což poznáte podle tlačítka s logem na ovladači. Výhodou tohoto poskytovatele je nepřeberné množství seriálů z vlastní produkce, široká databáze filmů a vysoká kvalita vysílaného obsahu. Nevýhodou může být pro některé uživatele minimum pořadů s českým dabingem a část dokonce bez českých titulků.

Výsledek obrázku pro netflix

Pro diváky, kteří rádi sledují pořady v českém jazyce je zde služba HBO MAX, která je pro českého zákazníka mnohem lépe lokalizována. Opět nabízí mnoho seriálů z vlastní produkce (vzpomeňme třeba tolik diskutovaný Cheronobyl) a spoustu filmů v češtině. Nechybí ani sekce, která je speciálně určena pro děti a najdete v ní spoustu pohádek. Oproti Netflixu nabízí HBO GO méně obsáhlý archiv.

Novinkou v ČR je pak služba Disney+. která byla oficiálně spuštěna 14. června 2022 a je u nás úplným nováčkem. Aktuálně nabízí přes 800 filmů, 900 seriálů a 130 exkluzivních titulů, které pochází z vlastní tvorby. Velkým tahákem je mimo jiné na 40 filmů z produkce legendárního studia Marvel.

Pokud jste stále nezanevřeli na klasické televizní stanice, skvělou alternativou pro vás může být služba Lepší.TV, ve které můžete buď v reálném čase, nebo v archivu sledovat veškeré oblíbené televizní pořady mnoha desítek televizních stanic. Protože se jedná o ryze českou společnost, vše je dokonale optimalizováno pro české zákazníky.

Věděli jste, že pokud si u nás zakoupíte jakýkoli televizor, získáte poukaz na měsíc používání této služby zcela zdarma?

Nezapomeňte na archivy televizních stanic

Mimo placené služby existují také archivy televizních stanic, do kterých se snadno dostanete červeným tlačítkem na Vašem ovladači. Mezi ty nejpoužívanější patří iVysílání České televize, iPrima nebo videoarchiv TV Nova. Zde však platí, že se reklamám nevyhnete. Právě těmi je totiž provoz archivů financován.

Co k využívání streamingových služeb potřebuji?

Jako základ bude sloužit stabilní internetové připojení. K tomu bude za potřebí zařízení, které je schopno provozovat buď aplikaci, nebo internetové rozhraní dané služby. Může to tedy být počítač, chytrý telefon, tablet nebo chytrá televize, tzv. Smart TV. Pokud chytrou televizi nemáte, buďte bez obav. Problém lze vyřešit buď chytrou krabičkou, mezi které patří například Google ChromeCast, Apple TV, herní konzole Sony Playstation a různá mediacentra, která běží na bázi operačního systému Google Android.

Zobrazit nabídku chytrých TV >>