Když se řekne Bose, většině lidí se vybaví synonymum pro kvalitní zvuk. Ať už je to ozvučení prémiových automobilů nebo třeba domácí kina pro opravdové fajnšmekry, výsledek v podání této značky vždy stojí za to. Technika jde neustále kupředu a na to reaguje i většina výrobců Hi-Fi techniky. Díky tomu vzniknul i zajímavý bezdrátový reproduktor Bose SoundTouch 10, který jsme pro vás otestovali.

Co vlastně umí?

Pokud byste čekali klasický BlueTooth repráček, budete na omylu. Tento elegán se umí připojit k síti Wi-Fi a díky propracované aplikaci SoundTouch dostává přehrávání hudby nový rozměr. Reproduktor zvládne přehrávání internetových rádií, podporuje streamingové služby jako např. Spotify a Amazon, problém pro něj není ani přehrávání skladeb z mobilu a Androidem nebo iOS, NAS serveru nebo počítače. Výhodou reproduktoru Bose SoundTouch 10 je, že si jich můžete pořídit více a umístit je do jednotlivých místností. Pomocí aplikace je spárujete a sdružíte do skupin, kdy můžete na všech poslouchat to stejné, případně na každém reproduktoru něco jiného. Mohou navíc být ovládány více mobilními telefony současně. Mimo to je můžete snadno ovládat přibaleným dálkovým ovladačem, který působí elegantně a minimalisticky.

Jaký je zvuk?

Po zvukové stránce nelze reproduktoru Bose SoundTouch 10 nic vytknout. Celkový projev je vyvážený, basy jsou adekvátní rozměrům, středy plné a zřetelné a výšky příjemně čisté. Po pravdě jsem od této značky a za danou cenu, která mimochodem činí 5.290 Kč, ani nic jiného nečekal. Mile mě překvapilo, že i takto rozměrově kompaktní zařízení umí znít tak přirozeně. Kvalitní přednes zůstal zachován jak u mluveného slova, tak i elektronické a rockové hudby. Všechna čest.

Shrnutí

Přiznám se, že jsem nečekal, že lze za cenu okolo 5.000 Kč pořídit až tak multifunkční zařízení od tohoto renomovaného výrobce. Už vzhledem ke značce jsem byl připraven na to, že nad případnými nedostatky nepřivřu oči. K mému překvapení se zde žádný kompromis nekoná. Ovládání je intuitivní, mobilní aplikace velmi přehledná a zvukový projev perfektní. Pokud by někdo vyžadoval ještě vyšší výkon, může se poohlédnout po modelu SoundTouch 20, který v sobě ukrývá rovnou stereo systém. Na jeho pořízení si ale připravíte dvojnásobek.

Pokud si chcete produkty Bose poslechnout na živo, navštivte náš showroom v Karviné.

Bose SoundTouch 10 zakoupíte zde >>>

Všechny produkty Bose najdete zde >>>