Pokud chcete pít opravdu čistou vodu bez nežádoucích složek a nechcete kupovat drahé balené nápoje, může být pro vás ideálním řešením nákup filtrační konvice. Ty nejen, že jsou finančně dostupné, ale především poskytnou dokonalou filtraci.

Kvalitní pitná voda je základem zdravého životního stylu. Na rozdíl od džusů, limonád a dalších ochucených nápojů neobsahuje vůbec žádné kalorie. Voda také transportuje živiny z potravy do tělních buněk a pomáhá v odstraňování škodlivých vedlejších produktů.

Proč si pořídit filtrační konvici?

Pitná voda z kohoutku je zdravotně nezávadná a podléhá přísné kontrole. I přesto se však do těla její dlouhodobou konzumací mohou dostat nežádoucí látky, které jsou spojeny s „přepravou“ pitné vody až do vaší sklenice. Ta totiž putuje mimo jiné trubkami, ve kterých se vytvářejí nečistoty a usazeniny, které se dostávají do samotné vody, kterou konzumujete. To může mimo jiné ovlivnit také chuť vody a její vzhled a vůni.

Taliansky dizajn Laica

Jak to funguje?

Filtrační konvice, jak už z jejího názvu vyplývá, vodu filtruje za použití speciálního filtru, který má za úkol z vody oddělit nežádoucí látky, především pak chlor, těžké kovy, vodní kámen či drobné nečistoty, které pocházejí z vodovodního vedení.

Určitě již víte, že kvalita vody se v jednotlivých regionech liší. Zároveň má odlišnou tvrdost. Ta je způsobena vodním kamenem, který mimo jiné způsobuje usazeniny ve spotřebičích. Tvrdost vody se dá snadno změřit prostřednictvím měřících proužků, které rychle a přesně indikují stupeň tvrdosti.

Základem každé filtrační konvice je již zmíněný vodní filtr, který se liší použitou technologií, v ideálním případě jsou pak konvice vybaveny kombinací těchto filtrů. Nejčastěji jde o síťový filtr, který odstraní hrubé nečistoty, aktivní uhlíkový filtr, který odstraňuje především chlor a o iontový filtr, který odbourává z vody kovy a vodní kámen, čímž snižuje tvrdost vody.

Philips AWP2935WH/10

Údržba filtrační konvice

Mimo samotného omytí, které je doporučováno alespoň jednou do měsíce, vyžaduje filtrační konvice pravidelnou výměnu vodních filtrů, které jsou obvykle ve formě filtrační patrony. Její životnost se liší podle kvality vody, kterou budete filtrovat a dle frekvence používání konvice. Obvykle vám však jeden filtr vydrží zhruba jeden měsíc při profiltrování až 150 litrů vody. O průběžném stavu filtru a nutnosti jeho výměny vás informuje indikátor, který se obvykle nachází na víku konvice, není tedy třeba přefiltrované množství vody složitě počítat.

Laica Light Graffity- filtrační konvice, zelená

Kolik to bude stát?

Základní filtrační konvici pořídíte už pod dvousetkorunovou hranicí. Modely s dokonalejším filtračním systémem a především kvalitnějším filtrem pak nakoupíte za cenu mezi třemi až čtyřmi stovkami. Nejvybavenější modely snadno překročí tisícikorunovou hranici. Sadu 3 – 4 filtrů pak koupíte za částku od 300 do 500 Kč.

Z nabídky filtračních konvic si můžete vybrat zde >>